Doprava a parkování

JAK SE K NÁM DOSTANETE

POZOR !!! V období od 29.03.2019 do 31.10.2019 je plně uzavřena ulice Lázeňská. Více naleznete v aktualitách.

 

AUTEM

směr od Prahy

rychlostní silnice E65 směr Mladá Boleslav, dále pak po silnici č. 16 směr  Jičín, Nová Paka, Hostinné, Svoboda n/Úpou, Janské Lázně

směr od Ostravy, Olomouce

do Hradce Králové. Pokračovat po silnici E67 směr Náchod, v Jaroměři na  silnici č. 37 směr Trutnov. Pokračovat směrem Pec pod Sněžkou. Ve  Svobodě n/Úpou směr Janské Lázně

 

VLAKEM

z Prahy

vlaky odjíždějí z hlavního nádraží přímo do Trutnova

z Brna

vlaky odjíždějí z hlavního nádraží, přestup v Pardubicích a v Jaroměři

z Ostravy

vlaky odjíždějí z hlavního nádraží, přestup v Pardubicích a v Jaroměři

aktuální jízdní řád naleznete na www.idos.cz

 

AUTOBUSEM

přímé autobusy do Janských Lázní

z Prahy, Ledče nad Sázavou a samozřejmě z Trutnova

autobusy s přestupem ve Svobodě nad Úpou nebo v Trutnově

z Brna, Ostravy, Hradce Králové, Pardubic,   Liberce, Ústí nad Labem


aktuální jízdní řád naleznete na www.idos.cz

DOPRAVA ZTP

 

INFORMACE O PARKOVÁNÍ

Vjezd do centra města je zakázán (mimo dopravní obsluhu nebo na povolení městského úřadu). Dopravní obsluhou se rozumí vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místě za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

V celém katastru města platí zákaz stání mimo vyhrazená parkoviště, v centru je zákaz zastavení.

Povolenku k vjezdu do města si lze zajistit na Městském úřadě Janské Lázně (pouze v úředních hodinách).

K parkování lze využít především centrální parkoviště pod kabinovou lanovkou (70 Kč/den), kde je k dispozici cca 500 parkovacích míst a parkoviště pod hotelem Lesní dům (70 Kč/den) s kapacitou 80 parkovacích míst. Také parkoviště Hofmanky (70 Kč/den). Dále je možno využít parkoviště s parkovacím automatem v Dolní promenádě - pod Betlémem (100 Kč/den) s kapacitou 20 míst viz mapa a parkoviště v Lázeňské ulici (100 Kč/den) o kapacitě 7 míst viz mapa. Další parkoviště s parkovacím automatem je v Obchodní ulici (100 Kč/den) před hotely Arnika a Sola Fide, kde lze využít 11 parkovacích míst + 5 míst pro vozidla s označením 01.
Ceník parkování

Ve městě se pohybují strážníci Městské policie Trutnov, kteří kontrolují povolení k vjezdu a oprávněné využívání parkovacích ploch.

Dodržujte prosím dopravní předpisy a respektujte dopravní značení v celém městě.

 

SKIBUSY

V zimě můžete v mnoha případech využít skibusy k přesunu z místa ubytování k vlekům, lanovce a také mezi lyžařskými areály. Odjezdy z Pardubic, Hradce Králové, Trutnova, Svobody nad Úpou, Pece pod Sněžkou.

Skibus na lince Janské Lázně CITY je primárně určen pro hosty ubytovacích zařízení, která na provoz Skibusu přispívají zakoupením karty, kterou zapůjčují svým hostům a ti se při nastupování kartou prokazují. Přepravu zajišťuje: Ing. Roman Koula, Trutnov, tel. +420 608 476 112. Karty jsou k zakoupení na infocentru v budově kabinové lanové dráhy. 

 

CYKLOBUSY

V letní sezóně jsou k dispozici pro turistiku a cykloturistiku cyklobusy. V období od 3. června do 25. září jezdí v červnu v sobotu a neděli, od 1.7. do 31.8. každý den a během září každý čtvrtek, sobotu a neděli.

Autobusy na těchto linkách jsou upraveny k přepravě minimálně 15 jízdních kol.