Doprava a parkování

JAK SE K NÁM DOSTANETE

AUTEM

směr od Prahy

rychlostní silnice E65 směr Mladá Boleslav, dále pak po silnici č. 16 směr  Jičín, Nová Paka, Hostinné, Svoboda n/Úpou, Janské Lázně

směr od Ostravy, Olomouce

do Hradce Králové. Pokračovat po silnici E67 směr Náchod, v Jaroměři na  silnici č. 37 směr Trutnov. Pokračovat směrem Pec pod Sněžkou. Ve  Svobodě n/Úpou směr Janské Lázně

 

VLAKEM

z Prahy

vlaky odjíždějí z hlavního nádraží přímo do Trutnova

z Brna

vlaky odjíždějí z hlavního nádraží, přestup v Pardubicích a v Jaroměři

z Ostravy

vlaky odjíždějí z hlavního nádraží, přestup v Pardubicích a v Jaroměři

aktuální jízdní řád naleznete na www.idos.cz

 

AUTOBUSEM

přímé autobusy do Janských Lázní

z Prahy, Ledče nad Sázavou a samozřejmě z Trutnova

autobusy s přestupem ve Svobodě nad Úpou nebo v Trutnově

z Brna, Ostravy, Hradce Králové, Pardubic,   Liberce, Ústí nad Labem

ODJEZDNÍK (platný 14.12.2024)


Aktuální jízdní řád naleznete na www.idos.cz

 

INFORMACE O PARKOVÁNÍ

Vjezd do centra města je zakázán (mimo dopravní obsluhu nebo na povolení městského úřadu). Dopravní obsluhou se rozumí vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místě za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost (vyhláška č. 294/2015 Sb.).

V celém katastru města platí zákaz stání mimo vyhrazená parkoviště, v centru je zákaz zastavení.

Jednorázovou povolenku k vjezdu do města si lze zakoupit v platebních automatech (lze na 1 den až 7 dní) při vjezdu do centra a na Městském úřadě Janské Lázně (pouze v úředních hodinách). Platební automat je u silnice směrem od centrálního parkoviště do centra (hned za odbočkou k hotelu Omnia) a směrem od Svobody nad Úpou (spodní cesta) za odbočkou k Vesně u garáží lázní čp. 90. Cena povolenky na 1 den je 50 Kč za osobní vozidlo a 150 Kč za vozidlo nad 3,5 t.

K parkování lze využít především centrální parkoviště pod kabinovou lanovkou (130 Kč/den), kde je k dispozici cca 500 parkovacích míst a parkoviště pod hotelem Lesní dům (100 Kč/den) s kapacitou 80 parkovacích míst. Také parkoviště Hofmanky (130 Kč/den). Dále je možno využít parkoviště s parkovacím automatem v Dolní promenádě - pod Betlémem (100 Kč/den) s kapacitou 50 míst viz mapa a parkoviště v Lázeňské ulici (100 Kč/den) o kapacitě 7 míst viz mapa. Další parkoviště s parkovacím automatem je v Obchodní ulici (100 Kč/den) před hotely Arnika a Sola Fide, kde lze využít 11 parkovacích míst + 5 míst pro vozidla s označením 01. 
Ceník parkování

Nově je v centru (jen pro krátkodobé parkování) vybudované parkoviště u čp. 85 - Quisisana (naproti poště) s kapacitou 20 parkovacích míst, kde je závora a platební automat s tím, že probíhá zkušební provoz a parkování je v současné době zdarma. Provozní doba parkoviště je od 8 do 22 hodin. Zákaz parkování od 22 do 8 hodin.

Ve městě se pohybují strážníci Městské policie Trutnov, kteří kontrolují povolení k vjezdu a oprávněné využívání parkovacích ploch.

Dodržujte prosím dopravní předpisy a respektujte dopravní značení v celém městě.

 

SKIBUSY

V zimě můžete v mnoha případech využít skibusy k přesunu z místa ubytování k vlekům, lanovce a také mezi lyžařskými areály. Odjezdy z Pardubic, Hradce Králové, Trutnova, Svobody nad Úpou, Pece pod Sněžkou.

Skibus na lince Janské Lázně CITY je primárně určen pro hosty ubytovacích zařízení, která na provoz Skibusu přispívají zakoupením karty, kterou zapůjčují svým hostům a ti se při nastupování kartou prokazují. Přepravu zajišťuje: Ing. Roman Koula, Trutnov, tel. +420 608 476 112, e-mail: info@koula.cz, www.koula.cz. Karty jsou k zakoupení na infocentru v budově kabinové lanové dráhy. 

SKIBUSY v Krkonoších v zimní sezoně 2021/2022

CYKLOBUSY

V letní sezóně jsou k dispozici pro turistiku a cykloturistiku cyklobusy. V období od 1. června do 28. září jezdí v červnu v sobotu a neděli, od 1.7. do 31.8. každý den a během září každý čtvrtek, sobotu a neděli.

Autobusy na těchto linkách jsou upraveny k přepravě minimálně 15 jízdních kol.