image

SVĚTOVÝ POHÁR 2022

06. 08. 2022

BĚH DO VRCHU 6. - 7. 8. 2022

SVĚTOVÝ POHÁR V BĚHU DO VRCHU

"KRKONOŠSKÝ PŮLMARATON 2022" 

současně MČR a MČR vet. v horském běhu

6. - 7. 8. 2022

Podrobné informace:

http://krkonosskypulmaraton.maratonstav.cz

http://www.maratonstav.cz

 

ODPOVĚDI POŘADATELŮ

Víkendový program - kromě dvou běžeckých závodů i kultura

U nás je to vždy tak, že kultura a sport jdou ruku v ruce. V pátek ve 13:00 hod. zaplní Janské Lázně diváci, kteří se přijdou podívat na hudebníka Xindla X a večer bude koncert, který se ještě upřesňuje. V sobotu ráno odstartuje pochod po trase Janské Lázně - Černá hora. Všichni účastníci dostanou vše jako závodníci a budou moci jet zpět lanovkou z Černé hory. Ve 12.00 hod. odstartuje běh kolonádou na 1km. Jedná se o velmi atraktivní závod, kterého se zúčastňuje stále více závodníků. Všichni obdrží cenu. Odpoledne je promenádní koncert Úpické hudby a slavnostní zahájení. V neděli je start závodu v 9:00 hod., odpoledne je opět koncert skupiny Art Jazz Band z Hradce Králové s vyhlášením nejlepších závodníků.

 

Kudy vede trasa Krkonošského půlmaratonu

Trasa je stejná jako loňský rok. Vede z Janských Lázní na Černou horu, kde závodníci abolvují okruh kolem Černé hory a opět sbíhají do cíle. Trasa je velice náročná ale velmi pěkná a "běhavá". Plán trati najdete na www.maratonstav.cz.

 

Jaký profit pro české běžce přináší zařazení závodu do Světového poháru?

Čeští běžci mají závod zařazený do seriálu "Běhů do vrchu" a současně je mistrovstvím ČR jak dospělých tak veteránů. Velice zajímavé jsou finanční odměny.

 

Mohou se půlmaratonu zúčastnit i „hobíci“?

Závod je otevřen pro všechny závodníky všech věkových a výkonnostních  kategorií. Na trati je několik občerstvovacích stanic. Závodníci jsou pod stálým lékařským dohledem na několika místech. Závod se dá ukončit i tak, že závodníci sjedou lanovkou do Janských Lázní.

 

Podpořil vás letos Český atletický svaz?

ČAS je hlavním partnerem, my máme pouze smlouvu na uspořádání. Samozřejmě je vše kontrolováno a bude to plně v regulích ČASu. Ještě nikdy se nestalo, že by náš oddíl nesplnil některé požadavky. Více požadavků než ČAS má WMRA.

 

Jak se přihlásit do závodu

K závodu se můžete přihlásit pouze přes www.maratonstav.cz. Startovné je stejné jako v loňském roce. Uzávěrka přihlášek je do 5.8.2022 

 

Závěrem

Přijďte se proběhnout a poznat krásy Krkonoš, budete jako všichni velice nadšeni jak z trasy, tak z celého programu.