image

Troubení u kapliček a křížků, tisková zpráva KRNAP

06. 06. 2024

Správa KRNAP vyrazila na sousedská setkání

Sousedským setkáním na Benecku u kaple sv. Huberta zahájil KRNAP seriál akcí Troubení u kapliček a křížků, kterými v letošním roce plánuje oslovit sousedy, obyvatele hor. Více než stovka příchozích si vyslechla loveckou hudbu v podání trubačů Správy KRNAP a následně všichni přítomní strávili příjemný podvečer v družných rozhovorech. Akce se konají v rámci oslav 120. výročí založení první krkonošské přírodní rezervace, kterou vyhlásil Jan Nepomuk hrabě Harrach v roce 1904 na Strmé stráni v Labském dole.

Seriál Troubení u kapliček a křížků bude pokračovat 12. července v 18 hodin u kaple sv. Michala na Konfiskátech mezi Lánovem a Černým Dolem, 19. července (19 h) u Muzea krkonošských řemesel v Poniklé, 26. července (18 h) u výklenkové kaple Panny Marie v Příchovicích, 2. srpna od 17 hodin v Horních Albeřicích a 9. srpna u Kaple Smíření v Bystřici u Mladých Buků. Vemte si s sebou třeba piknikový koš s občerstvením. My pro vás máme připravenou ochutnávku piva Harrach z Velkého Meziříčí (https://www.jelinkovavila.cz/cs/nase-pivo-harrach). Těšíme se na viděnou!

Další informace o průběhu letošního Krkonošského roku Harrachů najdete na sociálních sítích pod hashtagem #KrkonosskyRokHarrachu, případně #StrmaStran120.

Další informace o aktuálním dění v Krkonošském národním parku najdete na facebookovém profilu https://www.facebook.com/spravakrnap

Bližší informace:
Mgr. Radek Drahný, MBA, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz